zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
RSS
SmodCMS

Sportowe sukcesy

Dyscypliną wiodącą jest piłka ręczna. Nasza szkoła od wielu już lat prowadzi szkolenie podstawowe dzieci i młodzieży tworząc zaplecze dla najlepszych klubów piłki ręcznej w Polsce.
W Zespole Szkół w Kęsowie działają dwa kluby:

  • Międzyszkolny Klub Sportowy
  • Ludowy Klub Sportowy

W ramach pracy klubowej oraz utworzonych klas sportowych młodzież naszej szkoły bierze czynny udział w różnych formach działalności sportowej, zarówno tej rekreacyjnej jak i specjalistycznej. W przeciągu niespełna kilkunastu lat zanotowaliśmy wiele sukcesów.

Obok piłki ręcznej szkoła zanotowała sukcesy w innych dyscyplinach sportowych m.in.: w lekkiej atletyce, biegach przełajowych, piłce nożnej i tenisie. Te jakże wartościowe wyniki możliwe stały się dzięki wspaniałej bazie sportowej oraz pracy wykwalifikowanych nauczycieli i trenerów działających w szkole. Z młodzieżą pracują następujący nauczyciele i trenerzy - Andrzej Kaszyński, Marek Tyda, Mirosław Bałazy i od 1998 roku Sylwek Szulerecki.

Kilka informacji

Sylwester Szulerecki

Rocznik 1956. Rodowity Kęsowianin. Absolwent ATR i W-F WSP w Bydgoszczy. W Kęsowie występował na wielu pozycjach w drużynach piłki ręcznej i nożnej. Zainteresowania - sport oraz polityka.


Andrzej Kaszyński

Rocznik 1956. Pochodzi z Nakła. Absolwent AWF Gorzów. Przez kilka lat zawodnik zespołu seniorów LKS Kęsowo. Obecnie sędzia i trener MKS Kęsowo. Zainteresowania - muzyka


Mirosław Bałazy

Rocznik 1960. Pochodzi z Zielonej Góry, gdzie grał w piłkę nożną. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Fakultetu W-F na WSP w Bydgoszczy. W Kęsowie występował na skrzydle w miejscowej drużyny piłki ręcznej. Prowadził i grał przez wiele w zespole piłki nożnej Żywia Wieszczyce. Zainteresowania - muzyka oraz informatyka.


Marek Tyda

Rocznik 1961, absolwent AWF w Gdańsku. Rodowity Kęsowianin. Niegdyś reprezentant Polski w LA, potem zawodnik miejscowej drużyny piłki ręcznej. Obecnie sędzia i trener LKS Kęsowo. Wielki pasjonat wędkarstwa

.