RSS
SmodCMS

Mini Olimpiada Sportowa

14.03.2018

W poniedziałek 12 marca 2018r w naszej szkole została przeprowadzona Mini Olimpiada Sportowa. Impreza była prowadzona przez panią Elżbietę Dereszyńską, a uczestniczyli w niej uczniowie klas I-III. W jury podliczającym wyniki zasiedli p. dyrektor Andrzej Stopa, p. dyrektor Andrzej Kaszyński oraz p. Mirosław Bałazy. Mali zawodnicy walczyli drużynowo w następujących konkurencjach:

1. Bieg slalomem między pachołkami.
  2. Przewlekanie szarfy.
  3. Toczenie piłeczki tenisowej kijem do unihokeja.
  4. „Bieg kelnera” – wyścigi z piłeczką na talerzyku.
  5. „Pracowite mrówki” - toczenie piłki głową na czworakach.
  6. Bieg z woreczkiem na głowie.
  7. Tor przeszkód.
  8. „Sadzenie i zbieranie ziemniaków”.
  9. „Kulawy lisek” – bieg z gazetą między kolanami.
  10. „Boso przed siebie” – bieg do pachołka i zdjęcie butów.

Rywalizacja była niezwykle zacięta i widowiskowa. Emocje udzielały się zarówno uczniom jak i wychowawcom klas. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji zawodnicy oddali się zabawie przy dźwiękach muzyki, a jury podliczyło zebrane punkty. Zdecydowanym zwycięzcą Mini Olimpiady Sportowej AD 2018 została drużyna klasy IIIa, której wychowawcą jest p. Hanna Bałazy. Drugie miejsce zajęła klasa IIIb p.Justyny Boryczewskiej, a trzecie – Ia p. Aliny Sankowskiej-Kensik. Tuż za podium znalazła się ekipa klasy II p. Delfiny Świeczkowskiej, a piąte miejsce zajęła – klasa Ib p. Elżbiety Dereszyńskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz słodycze. Mali sportowcy już nie mogą się doczekać kolejnej Mini Olimpiady w przyszłym roku.