zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
RSS
SmodCMS

Egzamin próbny klasy 7

18.04.2018

         13 maja klasa 7 pisała Próbny Egzamin Ósmoklasisty. Tego dnia gościlismy w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie. Pani Dorota Karnowska wraz pracownikami i panią Iwoną Chrobotek profesjonalnie przygotowała salę egzaminacyjną: były dla każdego stoliki, numerki, losowanie miejsc i woda.

Uczniowie też nie zawiedli, stawili się w stuprocentowym zespole w galowych strojach. Aż miło było popatrzeć. Na ich twarzach malował się niepokój i stres, mimo że miała być to tylko próba sił z nieznaną dotąd formułą testu i nowym typem zadań.

Na test z języka polskiego trzeba przeznaczyć 120 minut. Okazało się, że wszyscy z piszących wykorzystali czas do końca i nikomu go nie zabrakło.

Czego dowiedzieli się uczniowie o swoich umiejętnościach?

Muszą jeszcze sporo popracować nad gramatyką, precyzyjnym formułowaniem odpowiedzi zawierających stanowisko i uzasadnienie, nad krótkimi formami wypowiedzi pisemnej, np. nad ogłoszeniem, nad interpretacją grafiki i świetną znajomościa treści lektur oraz uważnym czytaniem poleceń.

Wśród form dłuższej wypowiedzi mieli do wyboru rozprawkę - tę wybrało tylko kilkoro uczniów i sprawili się w niej bardzo dobrze; pozostali wybrali opowiadanie twórcze. Niestety, okazuje się, że jest ono niezwykle trudne, ponieważ trzeba wykazać się bardzo dobrą znajomością treści lektury, kreatywnością i wysokimi kompetencjami kulturalno - literackimi i językowymi.

Na wyróżnienie zasłużyli uczniowie:

- E. Gierszewska – 72%

- C. Nowicki – 78%

- J. Sternik –72%

- J. Weltrowska- 74%

- A. Majnert – 55%

- K. Połetek – 53%

- L. Muzioł - 55%

Podsumowując, trzeba stwierdzić, że przed uczniami nauczycielem jest jeszcze sporo pracy, dobrze jednak, że wiemy, w jakim kierunku musimy podążać.

red. B.G.

« inne aktualności